VÝLETY - DO ZAHRANIČÍ

« zpět

Drážďany / Dresden

Německé Drážďany jsou zajímavou barokní metropolií, jíž dominuje římskokatolická katedrála Nejsvětější Trojice (Hofkirche), Semperova opera, Zwinger nebo fascinující chrám Frauenkirche, který byl zcela zničen při bombardování v roce 1945 a po sjednocení Německa znovu postaven.

Řezno / Regensburg (UNESCO)

Německé historické město zaujme především saskou gotickou katedrálou Sv. Petra a také jedním z nejstarších dochovaných používaných mostů Steinerne Brücke (Kamenný most). Dále je možno navštívit zámek Thurn und Taxis Schloß, pozůstatek vévodského dvorce Römerturm či Alte Kapelle.

Vídeň / Wien (UNESCO)

Hlavní město Rakouska nabízí k návštěvě mnohé pamětihodnosti. Dominantou centra Vídně je katedrála sv. Štěpána, dále pak stojí za návštěvu Hofburg oficiální sídlo Habsburské monarchie anebo Schönbrunn a jeho zahrady, který sloužil jako letní císařské sídlo. Belvedere bývalé letní sídlo Evžena Savojského je v současnosti galerie výtvarného umění (Klimt, Kokoschka), dále je možno navštívit muzeum umění Albertina nebo Prater nejslavnější rakouský zábavní park s obřím ruským kolem a spoustou atrakcí.

« zpět